Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Rüzgarlı Kasaba

Kategori: Edebiyat Yazar: Grazia Deledda Yayınevi: Cem Yayınevi

Rüzgarlı Kasaba

Tanıtım Bülteni
Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan ikinci kadın yazar Grazia Deledda, doğduğu Sardinya Adası’nı eserlerinin merkezi hâline getirmiştir. Sardinya doğasının da bir karakter olduğu Rüzgârlı Kasaba’da hem doğaya hayran kalmamızı sağlıyor hem de evlilik ve gelenekler hakkındaki gerçekleri yüzümüze vuruyor. Bu romanda Deledda’nın geçmişine dönüp anılarını nasıl incelediğini, geçmiş ve günümüzün nasıl iç içe geçtiğini, Sardinya’daki küçük bir kasabanın manzaraları eşliğinde okuyoruz. “Küçük ve sakin trenimizin ilk durağına kadar, yolcuğumuz beklendiği şekilde geçti: en başta geride bırakılan kişiler ve şeyler için dökülen gözyaşları, sonra karşılıklı gülümsemeler, el sıkışmalar, içinde sevdiği gözlerin sonsuz yansıması görünen gözler, içi dünyanın bir yeryüzü cenneti, kendi özel cennetimiz olduğunun güvencesiyle dolu kalpler. Gül yaprakları ve buğday taneleri elbisemin kıvrımları arasında hâlâ duruyordu.Gerçekler, küçük trenin ilk durağında küstah hayallerimizi mahvetti.”  
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Rüzgarlı Kasaba PDF 6.23 MB İndir
Rüzgarlı Kasaba EPUB 6.96 MB İndir
Rüzgarlı Kasaba MOBI 5.49 MB İndir
Rüzgarlı Kasaba ODF 5.86 MB İndir
Rüzgarlı Kasaba DJVU 7.32 MB İndir
Rüzgarlı Kasaba RAR 4.76 MB İndir
Rüzgarlı Kasaba ZIP 4.39 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Cem Yayınevi kitaplarını çok seviyorum Rüzgarlı Kasaba’da yine severek okuduğum bir kitap oldu çeviri her zaman ki çok özenli yayınevinin kitaplarını tavsiye ederim okuyun


Tasvirlerin gerek dışsal gerekse içsel olarak resim gibi çizildiği, okuru asla boğmayan, aksine kitabın içine çeken ve olayların geçtiği ortama birebir dahil eden bana göre novella denebilecek uzunlukta etkileyici, tadı damakta kalan enfes bir kitap #rüzgarlıkasaba .
Yazarı Grazia Deledda.1926 yılında edebiyat dalında Nobel ödülüne layık görülen kadın yazarların ikincisi.
.
Balayına çıkan güzel Nana ve eşinin tren yolculuğu ile başlıyor hikayemiz. Daha yolculuğun başında trende ve sonrasında vardıkları tatil kasabasında meydana gelen tatsızlıklar güzel Nana’nın canının sıkılmasına ve evliliğini sorgulamasına neden oluyor.
İç hesaplaşmalarıyla kendini ve hayatını sorgulayan kadın bu kasabada hiç beklemedik bir şeyle karşılaşıyor. Yıllarca yolunu gözlediği ve kendisinden hiç haber alamadığı evlerine konuk olarak gelen yıllar yıllar önce gönlünü kaptırdığı Gabriele ile karşılaşıyor.
Ah ah keşke daha uzun olsaydı.
@cemyayinevi gönlümü fethetmeyi hiç bırakmıyorsunuz seçkilerinizle.


#nobeledebiyatödüllü ikinci kadın yazar Grazia Deledda’nın okuduğum ikinci eseri oldu. Daha önce #cosima yı okumuş ve çok sevmiştim.
Grazia Deledda, (27 Eylül 1871 – 15 Ağustos 1936) İtalyan yazar. Doğalcılık akımının önde gelen isimleri arasında kabul edilir. Eserlerinde Sardunya’daki zorlu yaşam koşullarını tasvir eder. 1926’da edebiyat dalında Nobel Ödülüne layık görüldü.
Grazia Deledda doğduğu Sardinya Adası’nı eserlerinin merkezi haline getirmiş ve kalemiyle okuduğunuz her satırda doğanın tüm renklerini ve seslerini hissettirmiştir.

Rüzgarlı Kasaba’ da Nana ve eşinin balaylarını geçirmek üzere trenle #rüzgarlıkasaba ya ulaşmaları, trende Nana için ilk huzursuzluğun baş göstermesi, hayal ettiği balayının aksine iç dünyası ve geçmişle ilgili yüzleşmelerini, evlilik hayatının gerçek yüzünü, gelenek ve göreneklerin evlilik hayatı üstünde ki etkilerini okuyoruz.
Okunması gereken kitaplardan tavsiyemdir.


Kitabımız Nana’nın balayı için gittikleri ” Rüzgarlı Kasaba” da geçiyor. Onun evlilik süreci ,evliliğin gerçekleriyle yüzleşmesi ve Rüzgarlı Kasabada geçmişten biri ile karşılaşmasını okuyoruz. Onun evliliğe dair hayal kırıklığı henüz balayına giderken tren yolculuğunda başlıyor..Ve kasabada karşılaştığı manzara ise derin iç dünyasıyla başbaşa bırakıyor.


Rüzgarlı Kasaba -Cem yayınevi farkıyla farkıyla güzel bir kitap karşılayacak sizi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*