Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
İyi İnsan Olma Sanatı

Kategori: Diğer Yazar: Mustafa Güldağı Yayınevi: Lopus

İyi İnsan Olma Sanatı

Tanıtım Bülteni
“HERKES”“BİRİSİ”“HERHANGI BİRİ” ve"HİÇ KİMSE" adlarında dört kişi varmış. Yapılması gereken önemli bir iş varmış ve “HERKES” bu işi “BİRİSİ”nin yapacağından eminmiş. “BİRİSİ” bu duruma sinirlenmiş; çünkü iş “HERKES”İN işiymiş. “HERKES” işi “HERHANGİ BİRİ”nin yapabileciğini düşünüyormuş fakat “HERKES”in o işi yapamayacağını “HİÇ KİMSE” anlamamış. Neticede; “HERHANGİ BİRİ”nin yapabileciği bu işi “HİÇ KİMSE” yapmadığından “HERKES” “BİRİSİ” ni suçlamış. Ya biz? Sahi sen, olman gerek sen misin? Tüm yapabileceklerin bu kadar mı? Yaşantını, kararlarını, birşeye gülmeni, üzülmeni ya da tercihlerini kim belirliyor? Kendini bilmeye ve keşfetmeye hazır mısın? Unutma; her şey sen farkedince başlar. Fark ediyorsan varsın…..
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
İyi İnsan Olma Sanatı PDF 6.23 MB İndir
İyi İnsan Olma Sanatı EPUB 6.96 MB İndir
İyi İnsan Olma Sanatı MOBI 5.49 MB İndir
İyi İnsan Olma Sanatı ODF 5.86 MB İndir
İyi İnsan Olma Sanatı DJVU 7.32 MB İndir
İyi İnsan Olma Sanatı RAR 4.76 MB İndir
İyi İnsan Olma Sanatı ZIP 4.39 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Tarih araştırmaları eserleriyle tanıdığımız yazar; bu defa karşımıza, bireysel ve toplumsal sorunlara çare olabilecek anlatımlarıyla çıkmıştır.

Milli değerlerin ön plana alındığı, maneviyat motifli, tarih bilinci aşılayan örnek olay ve hikayeler, okuruna bir kıyaslama imkânı sunuyor.

Genelde kişisel kişisel gelişim, motivasyon ve süreç iyileştirme kitaplarını çeviri eserlerden okumuşuzdur. Sıra dışı ve yararlı bilgiler edinsek de; dil/çeviri ve kültür farklılıklarından dolayı, anlama ve uygulamaya dönüştürme zorluklarıyla karşılaşırız. Yazar, kitabını hazırlarken 26 yerli yazarın kitaplarından alıntılar yaparak, kendi anlatımlarıyla konu bütünlüğü oluşturmuş. Bu tercih kitapta; akıcılığı, zihinsel kavrayışı, içselleştirmeyi, kabullenmeyi, dikkate değer bulmayı kolaylaştırmıştır.

Bu arada kitaba artı değer katabilecek bir öneri sunayım. Kitap içeriğinde geçen tarihi olay, hikâye, kıssa ve diğer tematik anlatımların, yararlanılan 26 kaynaktan hangisinden alıntı yapıldığı, sayfa sonunda en azından “1-2-3-4” gibi kaynak eser numarasıyla belirtilebilseydi, daha verimli/yöntemli bir çalışma olurdu.

Bir karar, kanı, tahmin, örnek ve proje geliştirirken; “geçmişte acaba bu konuda neler yapılmış, neler tartışılmış, neler söylenmiş” diye merak edip, kendi yöntemlerimizle kısa bir araştırma yaparız değil mi? İşte bundan dolayıdır ki, en fazla okuyup, araştırma yapan kişinin üretimi, daha özgün, daha verimli, daha faydalı olacaktır. Üretimin alanı ve konusu ne olursa olsun, her girişim için geçerlidir bu tespit. Kitapta yararlanılan kaynak eserlerin çoğunu daha önce okumuştum. Karşıma çıkan örnek anlatımlardan bunu hemen fark edebiliyorum. Bu örneklerin konularına göre harmanlanarak, bir araya getirilmesi ve yeni bir yorumla sunulması, kitaba farklı bir sosyal/kültürel nitelik kazandırmıştır.

Toplumsal huzur/güven/barış/uyum/dayanışma ve kaynaşmanın öznesi ve hücresi elbette bireylerdir. Bireyden, yurttaşlık bilincine geçiş de sorumluluk, görev ve haklarımızın ne olup olmadığının farkına varılmasıyla sağlanacaktır. Duygu ve düşünce, bilgi ve inanç; birbirlerini tamamlayan unsurlar olup, dayanışma içinde olup azim ve coşkuya dönüşmesi, bireysel bazda tamamen bizlerin tercih ve sorumluluğundadır. Bundan dolayıdır ki, bu tür eserlerin yaygınlaşmasını, pembe dizilerin yerini almasını, en az fantastik ve polisiye romanlar kadar okunmasını önemsiyor ve öneriyorum.

Önemli ve güncel bir ihtiyacın ilacı olabilecek kıvamda yazılan bu eserin, okuyacaklarınız arasında olmasını diliyor, yazarını da tebrik ediyorum.


güzel vakit geçirilebilecek bir kitap.


iyi insan olmak zor zanaat insan bunu anlıyor kitabı okuyunca


Arkadaşım aldı çok beğendi


ortaokul ve lise öğrencilerine tavsiye edilebilir… çok okuyan biri için kitaptaki bir çok ornek tanıdık gelecektir.. yazarın diğer kitaplarını begendigim için satın aldim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*