Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Görünmez Kütüphane

Kategori: Edebiyat Yazar: Thorvald Steen Yayınevi: Budala Kitap

Görünmez Kütüphane

Tanıtım Bülteni
İskender’in tanrılara sarsılmaz inancını hep kıskanmışımdır. Denedim, ama artık onlardan bir işaret beklemekten bıktım. Gerçekten sıkıntıya düştüğümde onlardan yardım alabileceğimi sandım... Tanrılar beni düşünüyor mu? Güçten düştüğümde bana yardım edeceklerini sanmamın nedeni yalnızca kendimle uğraşmam ve kendimi önemli görmem mi? Karanlık sardığında bir ışık gönderip beni aydınlığa çıkaracaklarına inanmıştım. Böyle olmadı. Karmaşa tanrılardan daha güçlü. Neden karışmıyorlar? Biz insanlarla ilgilenmiyorlar mı? Hepsi bir yalan mı? Bir kaçış? Onları bilincimizde biz mi yarattık? Yaşamımı, güvenliğimi tanrıların eline bıraktım. Boş yere. Yalnızlığım bir başkasının yalnızlığına dokundu: Onunkine.” Görünmez Kütüphane, Makedonya  Krallığı’nın Kralı İskender’in, nam-ı diğer Büyük İskender’in ordusundaki aşçısı Phyllis’le olan muhteşem aşkının çevresinde gezinen sırlarla dolu bir roman. Tarihin en büyük komutanlarından Büyük İskender’in hayatında az bilinen bir dönemini anlatan bu roman, kitapların dehlizlerinde dolaşıyor, savaşta aşkın bir çıkış yolu mu yoksa kaçış mı olduğu sorusunu soruyor okura. Görünmez Kütüphane, destansı bir yaşamın bilinmeyen yönlerini açığa çıkarıyor. Görünmeyeni görmeye hazır mısınız?
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Görünmez Kütüphane PDF 6.23 MB İndir
Görünmez Kütüphane EPUB 6.96 MB İndir
Görünmez Kütüphane MOBI 5.49 MB İndir
Görünmez Kütüphane ODF 5.86 MB İndir
Görünmez Kütüphane DJVU 7.32 MB İndir
Görünmez Kütüphane RAR 4.76 MB İndir
Görünmez Kütüphane ZIP 4.39 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


konu o kadar kopuk ki bitmesi için okuyorum …


Kitabın konusu güzel ancak hem dil hem de anlatım yönünden biraz eksik buldum. Bir günde okunup bitecek kitaplardan.


Biter bitmez yorum yapıyorum İskender’i ve aşçısını araştırma merakımı arttıran bir eser oldu


Büyük İskender’in aşçısıyla yaşadığı aşkı aşçının gözünden anlatan bir kitap. Sade bir dille yazılmış, ağır betimlemelerden uzak sürükleyici bir kitap . Kitabın sonunda İskender ve Phyllis ile ilgili kitabın inandırıcılığını arttıran kısa kısa notlar var. Grek kültürünü seven ve merak edenler daha çok keyif alacaktır. Genel olarak önerebileceğim bir kitap. Keyifli okumalar…


Büyük İskender’in son yıllarına dair bilinmeyenlerin anlatıldığı müthiş bir aşk hikayesi aynı zamanda. Bir oturuşta okudum bitti. Akıcı bir çeviri olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*