Telif Bildirimi ve Kitap Kaldırma İstekleri İçin
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap

Kategori: Edebiyat Yazar: Ayn Rand Yayınevi: Pegasus Yayınları

Atlas Vazgeçti – 1.Kitap

Tanıtım Bülteni
Atlas Vazgeçti1. KitapAyn Rand’ın Objektivizm felsefesinin bir özeti olarak görülen Atlas Vazgeçti destanlara özgü kahramanlarıyla ve kötü adamlarıyla, iyinin ve kötünün ne olduğuna dair sorularıyla bir roman formunda yazılmış olsa daaslında felsefi bir devrim amacı taşıyor. Birleşik Devletler’de en büyük mucitler, sanayiciler, bilim insanları ve yetkin kişiler bir bir ortadan kayboluyor ve nereye gittiklerini kimse bilmiyor. Bu kaotik ortamda ekonomi tepetaklak olurken hırslı iş kadını Dagny Taggart, yönettiği kıtalararası demiryolunu ayakta tutmak için varını yoğunu ortaya koyuyor ancak gün geçtikçe dünyanın geri döndürülemez bir şekilde yıkıma sürüklendiği ve kurtuluşun mümkün olmadığı anlaşılıyor… Büyük bir sanayi dehası insanların gözü önünde işe yaramaz bir sosyete çapkınına dönüşüyor, çelik endüstrisinde çığır açan yenilikçi bir üretici kendi elleriyle yıkımını hazırlıyor, çağının öncüsü olabilecek kadar yetkin bir filozof yasadışı yollara sapıyor ve dâhi bir besteci kariyerinin zirvesinde müziği bırakıyor… İnsanlığı ayakta tutan tüm değerler kaybolurken, devinimi sağlayan itici güç yok olmuşken kurtuluşu kim sağlayacak? Dünya yok oluşa mı sürüklenecek yoksa yıkıntıların arasında, var olmanın tanımı yeni baştan mı yapılacak? Kolay kolay bir tanıma sığdırılamayan ve hem bir gerilim hikâyesi hem de felsefi ve siyasi bir roman olarak görülebilecek Atlas Vazgeçti ilk kez 1957 tarihinde okuyucuyla buluştu ve o günden bu yana yazılmış en etkili ve sansasyonel eserlerden biri olmayı sürdürüyor.
Kitap Adı Format Boyut Bağlantı
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap PDF 6.23 MB İndir
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap EPUB 6.96 MB İndir
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap MOBI 5.49 MB İndir
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap ODF 5.86 MB İndir
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap DJVU 7.32 MB İndir
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap RAR 4.76 MB İndir
Atlas Vazgeçti – 1.Kitap ZIP 4.39 MB İndir

Sponsorlu Kitaplar

Satıcı Kitap Adı Bağlantı
BKM Kitap Sessizlik Artık Sensizlik Satın Al
Kitapyurdu Yüreğin Yorgunluk Görmesin Satın Al

Benzer Kitaplar
Kitap Yorumları - (5 Yorum)


Yıllardır yeniden basılmasını beklediğiğim bir kitaptı. Hemen satın aldım


İnsanlığı ayakta tutan tüm değerler kaybolurken, devinimi sağlayan itici güç yok olmuşken kurtuluşu kim sağlayacak? Dünya yok oluşa mı sürüklenecek yoksa yıkıntıların arasında, var olmanın tanımı yeni baştan mı yapılacak?


Ben daha önceden kapitalizmi anlatan Upton Sinclair’in Şikago Mezbahaları, B Traven’in Kanlı Oyun yine aynı yazarın İsyan, John Steinback’in Bitmeyen Kavga kitaplarını okumuştum ama Atlas Silkindi gerçekten tüm bu kitapların babası sayılabilir olaya daha genel bir perspektiften bakıyor işin felesefe kısmını da açıklıyor olay örgüsü ağır ağır ilerliyor ama cümleler çok doyurucu kütüphanenin en üstlerinde durmayı hakeden bir eser.


Almayarak protesto edelim.


İnsanımız kitap okumuyor derler ya hani belki de okuyabilecek kadar zengin değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*